KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 15054025
nr 1505 4025
Frans Lindström
(1874-1954), Sverige
Akvareller, 2 st, Stockholmsmotiv, 24x35 cm, yttermått inklusive ram: 27x37 cm, akvarell. Signerad
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Utrop:
300 kr
Såld:
250 kr
måndag 28 november 2022
kl 19:20:27
100 kr
200 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
Frans Lindström
Läs mer om Frans Lindström